Spodbujanje zelene infrastrukture

Boštjan Kališnik
19 septembra, 2024

Ob zaključku projekta FRACTAL, katerega cilj je poglobiti in spodbujati vključenost zelene infrastrukture na različnih ravneh delovanja družbe: prostorskega načrtovanja, vzdrževanja, izobraževanja in najširšega ozaveščanja, smo lahko danes na Bledu prisluhnili poučnemu predavanju dr. Lučke Kajfež Bogataj, soprejemnice Nobelove nagrade za mir, slovenske klimatologinje in članice Mednarodnega foruma za podnebne spremembe.

Predstavniki skupnosti šol Biosfernega območja Julijske Alpe smo ob tem podpisali Čezalpski sporazum (zavezo za zeleno infrastrukturo). V spomladanskem času bomo pustili vsaj eno območje v okolici šol nepokošeno čim dlje, dokler spomladanske rastline ne bodo odcvetele in opraševalcem nudile medičino.

Zelena infrastruktura - animirani film

Boštjan Kališnik
prof. matematike in geografije; ravnatelj

ŠPORTNI DAN POHOD ZA UČENCE OD 6. DO 9. RAZREDA