Uspešno zastopanje šole na Teku trojk

V spomin na osvoboditev prestolnice med 2. svetovno vojno, je danes v Ljubljani ob prireditvi Pot ob žici potekal tudi Tek trojk.

Teka trojk se je udeležilo 9 ekip učencev in ekipa profesorjev naše šole.

Učenci so tekli v treh kategorijah: trojke fantov, trojke deklet, mešane trojke.

3 km dolgo traso so v manj kot 18. minutah pretekle naslednje ekipe naših učencev:

• ekipa fantov (Jure Kapus, Lovro Resman in Matej Berce): 15 minut in 46 sekund;
  • ekipa fantov (Cene Lotrič, Gašper Škrjanc in Maks Gašperšič): 16 minut in 25 sekund;
  • ekipa fantov (Juš Šter, Žan Šolar Dejanovič in Nejc Resman): 16 minut in 32 sekund;
  • mešana ekipa (Maša Šenk Kapus, Karin Šenk Kapus in Gregor Drozg): 16 minut in 39 sekund;
  • mešana ekipa (Mija Hrovat, Oskar Kapus in Bine Petrač): 17 minut in 4 sekunde.

Šestinšestdeset profesorjev osnovnih in srednjih šol se je prav tako pomerilo na trikilometrski razdalji. ZMAGALA pa je ekipa OŠ Staneta Žagarja Lipnica, ki so jo sestavljali Denis Kaltenekar, prof. športa in pomočnik ravnatelja, Anja Zima, prof. razrednega pouka, in Miha Okorn, prof. razrednega pouka.

Vsem sodelujočim učencem in zmagovalni ekipi profesorjev iskreno čestitamo.

Boštjan Kališnik
prof. matematike in geografije; ravnatelj

Evropska vas, 10. 5. 2024
10 maja 2024